#1 2010-08-27 00:24:33

 Ogrodnik

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 18

Wybranie miejsca

Witajcie
Pozwólcie, że w tym miejscu będę się chwalił moją wiedzą praktyczną na temat miejscówki plantacji (mowa oczywiście o Outdoor).
W tym dziale zajmiemy się tak ważnymi sprawami jak wybieranie miejsca pod krzaki, przygotowywanie go, kamuflowanie i oczywiście głównymi zasadami jakie powinniśmy zachować aby nie zostać wykrytymi. Ale o tym za chwilę...

Domku dla naszych małych "pociech" powinniśmy zacząć szukać jak najwcześniej - ba! nawet wtedy gdy nie jesteśmy jeszcze pewni, że będziemy tam chodować nasze dzieci.
Oczywiście - szukanie miejsca w ziemie, gdy wszystko pokrywa śnieg mija się nieco z celem. Można się rozejrzeć, ale na wiosnę i w lecie wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej.
Nie radzę w panice szukać miejsca gdy nasze roślinki już wykiełkują, bo wtedy pozbawimy się możliwości wielu udogodnień i będziemy mieć dużo pracy, a poza tym zrobi się niewysłowiony bajzel (dla chętnych: wyobraźcie sobie - noszenie ziemi, kopanie, tachanie nawozów, perlitu, lawy i innych bajerów gdy zostanie nam mało czasu ).

Najczęściej osoby decydujące się na hodowlę outdoor wędrują do pobliskiego lasku, lub osiedlowego parku. Tam można znaleźć zaciszne miejsce w którym będziemy się czuli zarówno my, jak i nasze "diabliki".
Stanowczo odradzam chodowlę w pobliżu jezdni, autostrad lub ścieżek samochodowych. Nie tylko dlatego, że jest spora szansa, że podczas jakichkolwiek prac absolutnie przypadkowy przechodzień zobaczy nas, co może go zainteresować do dalszych poszukiwań, a to z kolei doprowadzi go do naszych "dzieci". Jest jeszcze drugi powód - metale ciężkie, które znajdują się w spalinach samochodowych osiądą na listkach naszej roślinki i ją okropniście zatrują . Owszem - efekt palenia będzie podobny, ale sama świadomość, że inhalujemy coś, co jest śmiertelne (mówię o spalinach oczywiście) nie nastroi naszej fazy fantastycznie.
Radzę zapuścić się na wiosnę (zanim jeszcze komary się wylęgną a zieleń wystrzeli z każdej gałęzi) w miejsce, które uważasz za stosowne. Myślę, że nik z rozsądnych osób Ci nie napisze gdzie sadzi, ja również.

Wiadomość dla niebieskich:
Tutaj nie umieszczamy adresów naszych upraw. Możecie opuścić to miejsce!

Dobrze jeśli miejsce nie jest zbyt oddalone - 1,5h drogi to już absolutny max (ale dla extremistów, masochistów i kolesi z full time'm lub nieskończoną kondycją może być i więcej). Jako wyznacznik drogi powinniśmy sprawdzić ile zajmie nam tam dojście pieszo i/lub dojazd na rowerze.
Nasz "dugi dom" powinien być praktycznie nieodwiedzany przez jakiekolwiek osoby z leśniczym/dozorcą włącznie. Ewentualnie możemy wypatrzeć sobie jakąś zapuszczoną polankę gdzieś daleko, daleko - ona też się nada, ale o tym za chwilę.

Musimy pamiętać o tym, że w lecie nasze miejsce zostanie opanowane przez komary i inne małe żyjątka - to bardzo utrudni naszą "medytację" i wprowadzi w stan całkowicie odmienny od zamieżonej idylli. Nie możemy jednak uniknąć insektów - gdyby ich nie było zbyt wiele osób za chętnie chodziłoby do lasu.

Pamiętajmy:
Im trudniej nam dostać się do naszego "magicznego miejsca", tym trudniej tam dostać się komukolwiek.

Miejsce nie powinno być zbyt zacienione ani zbyt odsłonięte. Powinno mieć zielone tło, aby wszystko się pięknie wtapiało i powinno być ulokowane głęboko.
Idealną sytuacją jest jeśli z naszego "domku" widzimy choć odległe kształty osób będących w poblirzu, a one nas nie widzą.

Nie bójmy się zbaczać z wytyczonych ścieżek (przecież i tak już to zrobiliśmy ).

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++
kiedy szukacie miejsćówki nie zapomnijcie o najważniejszym punkcie czyli nasłonecznienie ...
-musicie wybrac taką miejscówkę żeby słonko świeciło maxymalnie długo przez cały dzień, a zatem odpadają miejsćówki w głebi lasów, w dużych krzakach itp.
jeśli chcecie wybrac najlepszą miejscówkę musicie zwrócić na to szczególną uwagę.

dobrze jest sadzić krzaki na jakichś drobnych wzniesieniach, góreczkach itp. ...
-
-tak naprawdę miejscówki na wyśmienity Outdor jest najlepiej szukac zimą i tą metodę stosuje kilku mi znajomych osób!!!!
-
a zatem pamiętaj jeśli szukasz miejsca zwróc uwagę na długość naświetlenia w danym miejscu, jest to bardzo ważny czynk.
szukaj terenuw na których niema wysokich drzew ale takich gdzie przez caly rok wystepują liczne haszcze, pokrzywy i wszelkiego typu chwasty ...
róbcie obserwacje terenu z czasem możecie dojść do strategicznych myśli które przyczynią się korzystnie dla nas!!!
obserwujcie wszystkie nieużytki, rozpatrujcie je pod wszystkimi punktami: dostępność, łatwość dostępu, ryzyko wpadki, odległośc od dużych zbiorników ....
- jeśli chodzi o zbiorniki wodne to najlepszymi są tylko "sztuczne stawy" które podczas największych opadów nie podnoszą znacząco stanów wody ...
- odradzam miejscowki przy dużych rzekach ... ponieważ zdarzają przypadki utraty uprawy przxez liczne opady ,
- wyśmienitymi miejsćówkami są malutkie polne źródełka przy których roślinki rosną przecudnie ...
- dobrymi miejscami są też bardzo duże pokrzywy, kiedy dostatecznie skosimy roślinki z sąsiectwa , konopki wyśmienicie dają sobie radę !!
- najbezpieczniejszymi miejscówkami są oczywiście ogrody ale strach przed wpadką wyklucza ta miejscówkę .. 
- - również łaki i nieurzytki są wyśmienitymi miejscami ....


WSZYSTKO ZALEŻY OD DOBREGO DOBRANIA MIEJSCA W KTÓRYM POWINNIŚMY ZWRÓĆIC UWAGĘ NA :
* dostępność do miejsca (im trudniej tym lepiej)
* naświetlenie (unikajcie wysokich drzew w pobliżu ,wybierajcie tak miejsce alby bylo maxymalnie dlugo w słońcu ......

* rosliny w otoczeniu
* odległość od dużych rzek przybierających

podsumowanie:
-------------------
Mówi się że dobre nasiona to połowa sukcesu,
bo drugą połową jest dobre miejsce
bo to jest prawda!!!
ZASADY :
-1. nie mówie nikomu gdzie mam plantację
-2. z nimim nie chodze na plantację
(idąc na plantacje rozglądajcie sie kilka razy czy nikt was nie obserwuje, bespieczniej jest chodzić w nocy ... )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.essz.pun.pl logistyka wat forum fundament pod wjazd Jak dać sobie admina w terrari odprawianie uroków nad dzieckiem